Eesti English


2006.a. projektid

Värviline talvepuhkus
Toimumisaeg: 2-7 jaanuar
Eesmärk: õpetada ja arendada lastes oskusi kasutamaks mitmesuguseid materjale oma igapäevaelus (mängudes, kingituste tegemisel jne).
Toetaja: SA Tartu Kultuurkapital
 
Suitsuvaba noorus
Toimumisaeg: jaanuar-juuni 2006
Eesmärk: vähendada 12-18 aastaste noorte tubakatoodete tarbimist ja tervislike eluviiside propageerimine
Toetaja: Tartu linna kultuuriosakond
 
Tartu linna avatud noortekeskuste töötajate supervisioon
Toimumisaeg: mai-detsember 2006
Eesmärk: võimaldada Tartu linna avatud noortekeskuste töötajatele supervisiooni grupitöö näol ennetamaks läbipõlemist ning arendamaks toimetulekut mureküsimuste lahendamisel
Toetaja: Hasartmängumaksu Nõukogu
 
Noorsootöötajate koolitused
Toimumisaeg: juuli-detsember 2006
Eesmärk: suurendada noorsootöötajate pädevust töös noortega
Toetaja: Tartu Maavalitsus ja Hasartmängumaksu Nõukogu
Projektijuht: Jaanika Palm
 
Hispaania vabatahtlik Tartus
Toimumisaeg: september 2006-juuli 2007
Eesmärk: võimaldada Hispaaniast pärit noorel saada kogemusi Eesti noortekeskuste tegevusest ja tööst probleemsete noortega ning teises kultuuris elamisest; arendada koostööoskust ja tolerantsi nii lastes ja noortes.
Toetaja: Euroopa Noored Eesti Büroo
 
Eesti vabatahtlik Austrias
Toimumisaeg: september 2006- juuli 2007
Eesmärk: võimaldada Eestist pärit noorel saada kogemusi Austria sotsiaaltööst ja teises kultuuris elamisest.
Toetaja: Euroopa Noored Eesti Büroo
 
Tantsuetendus „Meie Maailm“
Toimumisaeg: 01.01-31.09.2006
Tegevuse kirjeldus: Esimene koolitus toimus juuni alguses 2006.aastal. Koolituse eesmärgiks oli omavaheliste tutvuste tegemine ning rühmavaimu tekitamine. Selleks tegi Triin igasuguseid tüütuid jooksu ja mõtlemismänge. Õhtul toimus väike grill koos Baari-Paavo ja Antoniga. Meie Maailma treeningud algasid augustis ning kestsid kuni septembri lõpuni. Treeningud kestsid iga päev 4-5 tundi. Seal oli lõbus, palav, raske, mõnus ning tantsuline. Tüdrukud olid jaotatud gruppidesse ning etenduse tantse õpetasid erinevad treenerid. Etendust reklaamiti esinemistega erinevatel üritustel: Emajõe Festival, Mürtsuv Pill, Noortepäev, Lennupäevadel, Hansapäevadel jne. Etenduse esilinastus toimus 26.septembril Tartu Sadamateatris. Piletid olid kõik välja müüdud! Projekt sai rohkem meediakajastuse ning osutus vägagi edukaks.
Toetajad: Euroopa Noored Eesti Büroo, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital.
Projektijuht: Triin Raudoja
 
 
Projekt „Ise tehtud, hästi tehtud!”
Toimumisaeg: 4 - 9 detsembril 2006 a.
Tegevuste kirjeldus: Jõulukaartide valmistamine, akna- ja toakaunistused, kingitusekoti, kingituste valmistamine ja piparkookide küpsetamine sujusid 7-14. Aastaste lastega koos väga hästi.
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
 
Muud üritused:
1.      KevadPunk oli väike pidu keskuse noortele. Esinejateks oli noortebänd ANALOOG ja tantsutrupp AMI:CA. Varsti tulemas jällegi noortele üritustesari, kus tutvustatakse erinevaid muusikastiile.

2.      Tähekas sai 5. aastaseks ja seda tähistati korralikult. Vastremonditud ruumides peeti maha lõbus sünnipäevapidu tordi ja lauluga. Kohal olid meie parimad sõbrad (teised noortekeskused). Programmis oli Ivo zonglöörimiskava, väikesed kiisud (7-12 tantsuringi lapsed), FG ja AMI:CA ühisprogramm, vabatahtliku Germani mängud ning üllatus (meeskond tantsuhoos Triinu juhendamisel). Saime rohkelt kingitusi ja kallistusi.

3.      AMI:CA ja Grace osalesid suurtel Kalevi mängudel, kus kokku oli ligi 4 000 erinevat võimlejat üle Eesti ja isegi välismaalt. Tähe noortekeskuse rühm koos Rannu rahvamaja rühmaga tegid 24-kesi tantsulist numbrit Rokime Koiduni.

4.      Tähe Maja Päev toimus Karlova ja Tammelinna Päevade raames Täheka hoovis. Avatud olid erinevad õpitoad: linnupuuride ehitamine, näomaalingud, ehete valmistamine, joonistamine jt. Loomulikult oli tihe meelelahutusprogramm (laulud, tantsud ja trall). See oli üks igavesti lõbus ja mõnus päev täheka rahva jaoks.

5.      Future on igaaastane tantsufestival, mida korraldab Hetero Stuudio. Rõhk on just noorte loomingule vaba- ja nüüdistantsus. Lapsepõlv on AMI:CA repertuaarist kõige südamlikum tants, mis paneb mõtlema.

6.      Koolitantsul 2006 oli Täheka tantsutrupp AMI:CA esindatud kolme tantsuga: Pon de Replay; Lapsepõlv ja Siis kui läbi saab päev. Tüdrukud olid väga tublid ja kaunid!

7.      Triin käis suvel Walesis Foorumteatri koolitusel ja nüüd mõtlesime teha Tartus sama asja. Hansapäevadel oli Tähekal oma telgike ja seal see õudne foorumteatri süzee valmis, mida kõik pärast kartsid. Tegelikult oli lõbus, mis sest, et rahvast oli vähe võitu. Foorumteater põhineb tegelikult reaalsete elusituatsioonide läbi mängimises. Näitlejateks saavad olla kõik, sest kõik on isiklikult kogenud või seotud mängitava olukorraga. Näiteks koolivägivald. Näidendid on lühikesed, maksimaalselt 10 minutit. Publikul on võimalus iga hetk sekkuda, kui keegi tunneb, et käituks olukorras teisiti. Foorumteater on levinud meetod välismaal noorte probleemide käsitlemisel ja lahendamisel.

8.      Noortepäev toimus jällegi Tartu kesklinnas. See oli ka ühtlasi esimene esinemine MeieMaailma tüdrukutele. Seega oli seal sabimist ja närveldamist küllaga.

9.      Emajõe festival on Puhkpillistuudio poolt korraldatud igaaastane üritus. Esinemised toimusid suures telgis Atlantise kõrval. MeieMaailma tüdrukute esinemisprgramm oli siin väga mitmekesine ja eriline. Nimelt kasutasime ühe noore ja andeka loomingut esinemisriietena. Loomulikult oli esinemine tavalisemast veidi lõbusam, kuna kostüümide vahetus oli kiire.

10. Koolirahu üritus toimus 1.septembril 2006 Raekoja platsil, Tartus. Korraldajaks Lille Maja. Ürituse algas rongkäiguga ja kogu ürituse ajal toimusid erinevad esinemised Raekoja platsil. MeieMaailma seltskond oli ilusti kohal ja lõbusas tujus. Esineti etendust tutvustava meelelahutusprogrammiga.

11. Lõunakeskuse toimus 2006. aasta septembris kogu perepäev, mis oli terve päeva jagu rõõmu ja tegevust. MeieMaailma seltskondki lõbustas lapsi ja tüdrukud said anda esimesi autogramme oma pisikestele fännidele.

12. Ülenurme lennupäevad oli igati vahva üritus. Sai näha lennukeid, tutvuda pilootidega, kiirendust sai jälgida ja loomulikult esines MM oma showprogrammiga. Lisaks korraldas Täheka lastekeskus joonistusvõistlust. Seega igati tegus üritus Täheka jaoks. Jaanika sai isegi lennukiga sõita :D

13. Jaanika käis koos teiste noorsootöötajatega Riias komandeeringus. Kogu üritus oli korraldatud Tartu Linnavalitsuse poolt.

14. Täheka noored koos vabatahtlikega otsustasid osaleda Tudengipäevade raames toimuval PAADIRALLIL. Kõikidel oli lõbus ja märg olla!

15. Elvas tutvustati huvitegevuse võimalusi. MM seltskond oli jällegi kohal ja tutvustas Täheka tegevusi.
Kastani 42, Tartu                                                  Tel nr 5275668                      E-mail: taheklubi[@]gmail.com                    LOGI SISSE
Elitec