Eesti English


2007.a. projektid

Avatud noortekeskuse tegevustoetus
Toimumisaeg: 01.01-31.12.2007
Eesmärk: toetada Tähe Noorteklubi avatud noortekeskuse tegevust läbi osalise ruumide ülapidamiskulude, personalikulude ja vahendite kulutuste hüvitamise.
Toetaja: Tartu Linnavalitsus
Projektijuht: Triin Raudoja

Huvitegevuse tegevustoetus
Toimumisaeg: 01.01-31.12.2007
Eesmärk: toetada tantsuringis osalevate Tartu linna noorte huvitegevust.
Toetaja: Tartu Linnavalitsus
Projektijuht:  Triin Raudoja

Hispaania vabatahtlik Tartus
Toimumisaeg: september 2006-juuli 2007
Eesmärk: võimaldada Hispaaniast pärit noorel saada kogemusi Eesti noortekeskuste tegevusest ja tööst probleemsete noortega ning teises kultuuris elamisest; arendada koostööoskust ja tolerantsi nii lastes ja noortes. German oli rohkem kui Tähe keskuse vabatahtlik, ta jõudis olla aktiivne praktiliselt kõikides Tartu noortekeskustes. Ta oskas hästi nii laste kui ka noortega suhelda. Lisaks osales aktiivselt kõikidel noorteüritustel. Jääme teda igatsema, kuid kahtlustame, et ta tuleb veel Tartusse tagasi.
Toetaja: Euroopa Noored Eesti Büroo

Eesti vabatahtlik Austrias
Toimumisaeg: september 2006- juuli 2007
Eesmärk: võimaldada Eestist pärit noorel saada kogemusi Austria sotsiaaltööst ja teises kultuuris elamisest.
Toetaja: Euroopa Noored Eesti Büroo

Talve vaheaja PIRAADID
Toimumisaeg: jaanuar 2007
Eesmärk: tutvustada lastele (vanuses 7-12) piraate ja üldse meremeeste eluolu. Piraadinädala raames toimus palju huvitavaid üritusi lastele ja noortele. Joonistati endale piraadilippe, tehti näomaalinguid ja ehitati kindluseid.
Toetaja: Tartu LV Kultuuriosakonna tegevustoetus

Eesti vabatahtlik Itaalias
Toimumisaeg: märts-september 2007
Eesmärk: võimaldada Eestist pärit noorel saada kogemusi Itaalia sotsiaal-ja integratsioonitööst ja teises kultuuris elamisest ning õppida itaalia keelt.
Toetaja: Euroopa Noored Eesti Büroo

Euroopa nädal kevadel
Toimumisaeg: märtsi lõpp 2007
Eesmärk: tutvustada noortele Lõuna-Euroopa riike
Toetaja: Euroopa Noored Eesti Büroo

Rahvusvaheline koolitus: Use your creativity to be better youth worker
Toimumisaeg: 21-26 mai 2007
Eesmärk: arendada noorsootöötajate loovust ja võimaldada kogemuste vahetamist teiste Euroopa noorsootöötajatega.
Toetaja: Euroopa Noored Eesti Büroo ja Hasartmängumaksu Nõukogu
Projektijuht: Jaanika Palm

Naeratus nii lastele kui ka vanematele
Toimumisaeg: 01.01.2007-31.12.2007
Eesmärk: koolitada välja professionaalseid laste sünnipäevade mängujuhte. Projekti raames toimus neli koolitussarja. Koolituse kogumahuks on 33,5 akadeemilist tundi. Esimesel koolitusel, 18-19.augustil tehti erinevaid rühmatöid, mis aitasid jõuda laste sünnipäevade sisuni ja mängujuhi vastutuse ning ülesannete tuumani. Lisaks õpiti näomaalinguid tegema ja zonglöörima. Tartu Ülikooli õppejõud rääkis laste ealistest iseärasustest. 8-9.septembril Tähe keskuses toimus juba kolmas koolitussari projekti "Naeratus" raames. Seekord käis külas näitleja ja peojuht Astrid Hallik, kes õpetas rollis püsimist ja jagas oma kogemusi. Siis käis külas Tsirkusestuudio Fox eestvedaja ja Habaja noortekeskuse juhataja Tiia Kollom, kes õpetas meile õhupallifiguuride tegemist. Ruudo Annus ja Terje Arrak andsid algteadmised esmaabist ja elustamisest. Triin Raudoja õpetas akrobaatika trikke. Pühapäeva õhtul tulid väiksed külalised koos oma emadega ning proovisime nende aega sisustada.
Toetaja: Hasartmängumaksu Nõukogu; Tartu Linnavalitsus
Projektijuht: Triin Raudoja

Suurprojekt „Jää Ellu!“
Toimumisaeg: 01.06-30.09.2007
Tegevuste kirjeldus: 10.juunil õpiti esimest tantsu (vampiirid) ja korraldati juhtrollide leidmiseks katsed. Kohal oli 55 noort, mis on ainult pooled etenduses kaasategevatest noortest. Noored tulid kõikjalt Lõuna-Eestist. Tulemusena esietendus vabaõhuetendus 20.juulil, kell 22.00 Kanepi Laululaval.
Toetaja: Euroopa Noored Eesti Büroo
Projektijuht: Triin Raudoja

Turvalised ruumid
Toimumisaeg: 10.09-22.10.2007
Eesmärk: Tähe Noorteklubi tegevuse kvaliteedi tõstmine läbi teise korruse ruumide remondi.
Toetaja: Tartu Linnavalitsus
Projektijuht: Triin Raudoja.

Noored vanemad tegudele pilootprojekt
Toimumisaeg: 10.09.2007-15.09.2007
Eesmärk: iga päev toimus, ajavahemikul 10.30-12.30 huvitav üritus. Esmaspäeval oli meil võimlemise ja tantsutund, teisipäev oli Arsise Kellade kooli päev, kolmapäeval meisterdasime kipsist ja soolataignast asju, neljapäeval laulsime ja reede tegelesime näitlemisega. Laupäeval aga toimus suur kogu pere päeva laat.
Toetaja: Hasartmängumaksu Nõukogu
Projektijuht: Triin Raudoja

Koolivaheaja programm „Tere sõbrad“
Toimumisaeg: 23.10-14.11.2007
Eesmärk: sisustada 7-12. Aastaste koolivaheaeg nende lemmikutega-Pipi, Karlsson, Lotte, Karupoeg Puhh. Käidi loomade varjupaigas, mängiti, kokati jne.
Toetaja: Tartu Linnavalitsus, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital
Projektijuht: Triin Raudoja

Tervislikud tantsupäevad "Tervise tants"
Toimumisaeg: 24.10-29.10.2007
Eesmärk: propageerida noorte seas tervislikke eluviise läbi erinevate tantsuliste töötubade ning lõbusate loengute.
Toetaja: Tartu Linnavalitsus
Projektijuht: Triin Raudoja

Teised üritused:

1.      Tähe noorteklubi esindus käis Tartu lähedal asuvas Mellistes Lastekaitsepäeva tähistamas. Lastele tehti näomaalinguid, erinevaid võistlusi. Loomulikult toimus pidevalt midagi huvitavat ka laval-bändid, koorilaulud, näidendid, tantsud jne. Triinu ja Mariti looming tuli samuti esitamisele nii algkooli laste kui ka lasteaialaste poolt.

2.       Kuna meie meeskond vahetub, otsustasime teha sellise mõnusa väljasõidu Triinu maale. Kohal olid Triin, Jaanika, Anu, German, Maris ja pisike Margaret. Grillisime, sõime maasikaid, käisime öösel saunas ja ujumas. Kõige tähtsam on see, et rääkisime ning nautisime üksteise seltskonda. Super üritus oli, mis lõppes pühapäeva hommikul rõdul Marise tehtud pannkookidega ja maasika toormoosiga. Meie meeskond on parim ja jääb parimaks. Olete kõik armsad ja kallid!

3.      Tähe keskus osales aktiivselt ka Hansapäevadel. Meie telgis sai iga laps joonistada oma hirmu paberile. Sümboolse tasu eest tegi uus kunstiringi juhendaja Eveli Kuusik ja tema sõbranna Mann ja juhataja Triin lastele ägedaid näomaalinguid. Lisaks esinesid JE! noored tantsulise etteastega. Oli väsitav aga lõbus! Marssisime uhkelt ka linnapea eest läbi! Nautisime ilutuletistiku ja showd VIP-kohtadelt.

4.      1-3.augustil toimus MTÜ Persona poolt korraldatud noorsootöötajate suvekool Põlvamaal, Käbliku Talus. Koolitusel osales ka Triin tähekast. Saime selgeks noortekultuuri, larpi, geopeituse, fotohai, flash mobi jne. Lisaks loomulikult veetsime mõnusalt aega ja nautisime super seltskonda.

5.      6-8. septembril Kaubamaja ees toimus INFOTULV 2007, mille korraldas Tartu Infopunkt. Neljapäev oli lastepäev. Sai infot Tartu linnas tegutsevate lasteorganisatsioonide kohta. Lapsed said veel batuudil hüpata, asfaldijoonistusi teha ja näomaalinguid. Tähe keskusest oli kohal PIRAAT Mariliis ja näomaalingute tegija ning mängujuht Airi. Lisaks õpetas Triin kõigile infotantsu. Reede oli noortepäev. Näomaalinguid tegi terve päev Mariliis ja Triin käis õpetamas tantsu.

6.      15.septembril toimus Tähe keskuses suur kogu pere päeva LAAT. Laat algas piduliku avamisega-avasõnad ütles juhataja Triin Raudoja ja ruumid õnnistas ning pühitses Pauluse koguduse kirikuõpetaja Joel Luhamets. Siis esinesid meile Veeriku kooli 2-3.klaasi võimlejad ja algaski laadal kaubitsemine. Laadal sai osta eelkooliealiste laste riideid, jalatseid, mänguasju jne. Samal ajal said huvilised üleval asja remonditud ruumides mängida. Alumisel korrusel oli avatud meistrite tuba, kus tehti kipsist ja soolataignast kujusid. Pärastlõunal alustasime ühise tordi tegemisega. Toimusid ka väikesed võistlused lastele. Terve päev sai tutvuda õues helitehnikaga ning uurida diskori ameti saladusi Argo ja Adise käest. Lisaks said soovijad endale lasta teha näomaalinguid. Oli üks igati tore päev.

7.      20.septembril Tähe keskuses võeti vastu 15-liikmeline Jaapani delegatsioon, kes tulid uudistama Eesti noortekeskust. Jaapanlased võlusid meie lapsi lisaks rohketele mänguasjadele ka laulu ning tantsuga. Tegemist on väga helde ja südamliku rahvaga, kelle rõõmsameelsus pani särama kõikide saalis viibijate näod. Pärast Jaapani poplaulu esitamist tuli tantsu kord. Tantsiti traditsioonilist kalameeste tantsu. Publiku üllatuseks arenes traditsioonilisest tantsust edasi breiktants ja tants lõppes paberpurskkaevu purskega ja Eesti lipuga püramiidi lõpus. Tartlasi esindasid FG tantsuklubi tantsijad showtantsumiksiga. Pärast õppisid kõik koos nii jaapanlaste kui ka tartlaste tantsu. Vahetati tänusõnu ja visiitkaarte (väga oluline jaapanlaste komme).
Kastani 42, Tartu                                                  Tel nr 5275668                      E-mail: taheklubi[@]gmail.com                    LOGI SISSE
Elitec