Eesti English


"...et suvi jääks meelde"

Noortealgatusprojekt: "...et suvi jääks meelde"

Projektiperiood: 1.05.2011-31.12.2011

Projekti idee kujunemine ja eesmärk:
Idee tuli sellest, et suvel pole ei linnas ega maal midagi noortel teha. Tahtsimegi teha oma meeskonnaga sellise mõnusa projekti, mis pakuks suvel nii Tartu linnas igavlevatele noortele midagi meeldejäävat. Oleme tõsiselt mures, sest noorte suvised tegevused koosnevad enamasti sõpradega koos pidutsemisest. Mitte, et pidutsemine halb oleks, aga kui alaealised noored joovad ennast pildituks ja seda mitu õhtut järjest, pole see enam mingi lõbus ajaviide. See on ka teine põhjus projekti tegemiseks, kuna näeme, et üha rohkem ka alaealisi neidusid veedavad oma suveõhtud alkoholi tarbides ja suitsetades. Loomulikult soovime ka pakkuda meeldejäävaid tegevusi veidi noorematele noortele, kes päevad läbi istuvad kodus nelja seina vahel. Paljudel Tartu linna noortel pole võimalust minna maale vanaema-isa juurde, vaid veedavad suve enamasti linnas. Tahtsime ka kokku viia maa- ja linnanoored ning pakkuda neile mingit huvitavat ajaviidet vabas, maahõngulises õhus. Sellepärast kuuluvadki projekti juurde neli lõkkeõhtut.
Lisaks oleme märganud, et noortel palju probleeme ja väikese küsitluse tulemusena toodi välja ebakindlus, suhted, vägivald, mõnuained temaatikad. Tahame neid teemasid käsitleda kuidagi märkamatult ja huvitavalt. Sellepärast valisime välja sportlikud tegevused, filmimaailma ja kuulsused kui noortele suured eeskujud/iidolid.
Meeskond sooviks ka noortele näidata, et on võimalik meeldejäävalt veeta oma suvi ilma ebaseaduslike ja tervist kahjustavate tegevusteta. Samuti soovime, et noored mõistaksid, et kõik on nende enda kätes ehk nad õpiksid rohkem iseennast tundma ning saaks aru, et nad saavad ise ka mingi vägeva projektiga hakkama nagu loodetavasti meie meeskondki.

Rahastaja: Euroopa Noored Eesti Büroo

Toetussumma: 5500€
Kastani 42, Tartu                                                  Tel nr 5275668                      E-mail: taheklubi[@]gmail.com                    LOGI SISSE
Elitec