Eesti English


Uudised

07/11/2014 00:22  Veel on võimalik kandideerida vabatahtlikule tööle Hispaanias ja Rumeenias

Tähe noorteklubi saadab kaks noort Rumeeniasse ja ühe noore Hispaaniasse EVS programmi raames vabatahtlikule tööle. EVS programm on Youth in Action meede, mis pakub noorele võimaluse töötada välismaal ning selle kaudu õppida uut kultuuri ja täiendada oma keeleoskust ning pädevusi.

Rumeeniasse vabatahtlikule tööle saatva projekti nimi on „Eye care/Day care“ ning see kestab 1.03.2015 kuni 29.02.2016. Vastuvõttev organisatsioon on Team for Youth, mis tegeleb peamiselt vabatahtlikkuse, mitte formaalse hariduse ja kultuuridevahelise õppega. „Eye care/Day care“ keskendub kahele tegevusele: töötamine pimedate inimestega ning töötubade läbi viimine 7-12 aastastele noortele. Vabatahtlikud töötavad neljastes gruppides.

Hispaania palmide alla vabatahtlikule tööle saatev projekt „Txelmundo 2015“ on suunatud noorte töötuse teemale. Projekt kaasab viis vabatahtlikku viiest eri riigist, kes koos kohalike vabatahtlikega lähenevad noorte töötuse teemale uuenduslike meetoditega, edendades noorte osalust kohalikul tasandil ja rännet välisriikidesse õppe või töö eesmärkidel. Teenistus kestab 1.02.2015 kuni 31.11.2015, kokku 9 kuud.

Vastuvõtvad organisatsioonid korraldavad vabatahtlike majutuse, lisaks on ettenähtud igakuine toidu- ja taskuraha ning tervisekindlustus.

„Olles mentor vabatahtlikele, kes töötavad noortekeskuses, olen näinud imelisi muutusi  noore arengus – tema maailmapilt avardub, ta iseseisvub, ta õpib oma aega juhtima. Kindlasti annab see kogemus noorele suuna kätte, mida minna edasi õppima või millist karjääri valida,“ soovitab rahvusvahelise noorsootöö koordinaator Riin Lumiste kandideerida kõigil noortel, kes pole kindlad oma järgmistes eluvalikutes ning soovivad midagi muuta oma elus.

Kandideerimiseks tuleb saata inglisekeelne CV koos motivatsioonikirjaga e-mailile riin@taheklubi.eu hiljemalt 5. detsember 2014.

LISAINFO:
Rahvusvahelise noorsootöö koordinaator Riin Lumiste
e-mail: riin@taheklubi.eu
tel: 5851 6422
skype: riin.lumiste

Kastani 42, Tartu                                                  Tel nr 5275668                      E-mail: taheklubi[@]gmail.com                    LOGI SISSE
Elitec