Eesti English


Uudised

05/03/2015 12:45  Kodukant Tartumaa viib koostöös Tähe noorteklubiga ellu ühisprojekti
Kodukant Tartumaa põhitegevuseks on avalikes huvides heategevuslik tegutsemine maaelu arengu heaks lähtudes motost " Kogu Tartumaa peab elama". Kogukonna lahtutamatuks osaks on aga ka noored, kelle ideede ja teotahte kaasabil luuakse vallale platvorm tulevikuks.

Selleks, et vallas ikka leiduks tegusaid ja motiveeritud noori tuli appi Tartumaal tegutsev Tähe noorteklubi oma töötajaskonnaga, et koolitada noori olema kogukonnas kaasatud ja hinnatud inimressurss. 

Projekti "Noored nähtavaks kogukonnas" raames toimuvad nooretele 2015. aasta kevadel 4 koolitust, mille raames saadakse teadmisi nii sündmuste korraldamise, meeskonnatöö, kui ka ajaplaneerimise, eesmärkide seadmise ja motivatsiooni hoidmise valdkonnast. Osalema on oodatud 1-2 noort igast Tartumaa vallast. Suveks on noored valmis oma kodukohas mõnel suursündmusel vabatahtlikuna kaasa lööma või ise mõnda sündmust korraldama. Punkti paneb aga osalemine XI Maapäeval, mille näol on tegu aasta oodatuima suursündmusega külaliikumise eestvedajate seas. 

Esimene noorteöö on juba toimunud ning seal osalenud Rõngu valla noor Liisa Hunt kirjutas tagasisideks järgmist: " Esimene õhtu möödus tutvudes ja vestlusringidega erinevatel teemadel, mis puudutasid noorte aktiivsust. Väga tore oli kuulda, et noortel on palju ideid, kuidas oma kodukohta paremaks muuta. Teisel päeval saime samuti meeskonnas arutleda erinevate teemade üle. Kokkuvõtvalt oli koolitus väga kasulik kogemus ja hea on teada, et noored tõesti tahavad midagi muuta ja ka väikestes maakohtades aktiivselt tegutseda. "

Järgmine noorteöö leiab aset 20.03-21.03 Kambja vallas. 

Projekti rahastab siseministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest. 

Lisainfo:
Siiri Oras, MTÜ Tähe noorteklubi arendusjuht
5880 4701, siiri@taheklubi.eu


Kastani 42, Tartu                                                  Tel nr 5275668                      E-mail: taheklubi[@]gmail.com                    LOGI SISSE
Elitec