Eesti English


Uudised

28/04/2015 17:33  Euroopa Noortenädal 2015 Tartumaal inspireerib noori tegudele
4.-10. mail tähistatakse Eestis juba seitsmendat korda Euroopa Noortenädalat (European Youth Week). Seekordse Euroopa Noortenädala teemaks on noorte aktiivne osalemine töö- ja ühiskonnaelus ning noorte rahvusvahelised võimalused. Euroopa Noortenädala sündmusi Eestis korraldab SA Archimedes Noorteagentuur koostöös erinevate riiklike, maakondlike ja kohalike partneritega ning noortega üle Eesti. Tartumaal koordineerib Euroopa Noortenädala tegevusi Tähe noorteklubi ning fookuses on just noorte inspireerimine.

Noortekeskustes toimub motivatsiooniõhtute sari „Inspireeri mind!“, mis raames külastavad noortekeskuseid noored, kes on julgenud vaadata raamidest välja ja paistnud silma ettevõtlikkuse ja omanäolisusega – näiteks noor tantsukooli looja Carolin Arnold, noorpoliitik Evert Rööpson, noor muusik Elisa Kolk, noor näitleja Anne-Mai Tevahi ja paljud teised. Külastused toimuvad noortekeskustes nii Tartu linnas kui maakonnas. Tule kohale ja lase end inspireerida!  Vaata täpsemat programmi siit http://taheklubi.blogspot.com/p/euroo.html

Euroopa Noortenädala lõpetab Euroopa päeva tähistav üritus Tartu kesklinnas „Euroopa Tartus?! Tartu Euroopas?!“, mida korraldatakse koostöös Anne noortekeskusega. Üritusel toimub maailmakohvik „Mina mõjutan…“, kus arutatakse aktuaalsete teemade, nagu kütuseaktsiisi tõus ja Ukraina kodusõda, üle. Maailmakohvikut korraldab Tartu Noorte Reformiklubi. Lisaks saab Euroopa Päeval osa elavast raamatukogust, kuulata välistudengite kodumaade tutvustusi, panna oma teadmised proovile Euroopa teemalises viktoriinis ning osaleda loosis. Tule kohale ja avastame koos, kui palju Euroopat on Tartus ja tartlastes!

Öeldakse, et üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna ja mis iseloomustaks noorte rõõmu paremini kui fotojäädvustus? Noorte rahvusvaheliste võimaluste tutvustamiseks pannakse Tartumaa koolidesse üles näitus rahvusvahelistest projektidest, mis on viidud ellu Erasmus+ programmi kaudu.

LISAINFO:
Riin Lumiste
Tähe noorteklubi noorsootöötaja
 e-mail: riin@taheklubi.eu
tel: 5851 6422
http://www.taheklubi.eu/Euroopa-Noortenadal-2015


 

Kastani 42, Tartu                                                  Tel nr 5275668                      E-mail: taheklubi[@]gmail.com                    LOGI SISSE
Elitec