Eesti English


Uudised

20/01/2016 19:23  Mis on sallivus noore jaoks?
 
4.jaanuarist - 8 jaanuarini olid üheksa Jõhvi  ja kaheksa Tartu noort üheskoos Tähe Noortekeskus, kus toimus Noortekohtumine „Sallivuse tants“. Antud kohtumise eesmärgiks on ühendada kaht kogukonda, kelle kodune keel on erinev. Ühendavaks osaks on võetud tants. 5 päeva jooksul arutavad noored, mis on sallivus.
Sama küsimuse peale vastas noortekohtumisel osalev Glen: „ Sallivus on oskus  mitte vihata erinevuste pärast. Teadmatus väärib õpetamist, mitte solvamist.“
Mida arvasid aga teised osalised. Siin on kena popurrii Eesti ja vene noorte arvamustest sallivuse kohta.
 • Minu jaoks sallivus see, kui sa teed isegi midagi halvasti, aga keegi ei mõista Sind hukka. Või kui näiteks sul ei kuku miski hästi välja, ning sellest ei tehta väljagi. (Nagu halvas mõttes ei tehta välja). Minu arust on see, et sind sallitakse eriti tähtis siis kui sa erined „ hallist massist“, aga sind võetakse ikkagi „omaks“. Veel üks kõige toredamaid sallivus vorme on see kui sul juhtub midagi halvasti inimeste ees keda sa ei tunne, aga nad on ikka toetavad.
 • Mitte vihata erinevuste pärast.
 • Teadmatus väärib õpetamist, mitte solvamist.
 • Kui keegi häirib, ära ründa, vaid anna rahulikult teada.
 • Sallivus on see, et sa saad teistega hästi läbi. See kui keegi ütleb halvasti, siis sa ei torma kohe kätega kallale, vaid lahendad probleeme sõnadega. Sallivus on ka see, et kui sa teistest erined, või kui midagi läheb sassi, siis sind ei narrita.
 • Minu jaoks on sallivus see, kui keegi usaldab või saab kellegagi hästi läbi. Sallivus on see, et oled teiste suhtes aus, kui nemad on sinuga ausad. Sallivus on see kui sulle meeldib endaga tegeleda.
 •  Minu jaoks sallivus on kui mulle ei meeldi kuidas inimene riietub või käitub, siis ma ei lähe kohe mölisema või kaklema. Tähtis on hästi käituda ja inimesi austada. Näiteks mina olen sõbralik inimene ja ma võin suhelda kõikidega ja mul on suva kuidas inimene riietub, mis perest ta pärit on või mis välimusega ta on. Ma tahan öelda, et inimesed võivad suhelda ja peab olema sõbralik teistega.
 • Sallivus on: Austus teiste inimeste vastu. Kannatlikkus. Kaasatundmine, mitte ainult endale, vaid ka sind ümbritsevatele inimestele. Salliv inimene on: viisakas ja sõbralik. Ei ole agressiivne, suhtub kannatusega kõikidesse probleemidesse. Kannatlik kõikide asjade vastu ning ei ütle inimesele kunagi halvasti pahapärast.
 • Sallivus – avaldada kaastunnet ning osata mõista teiste probleeme, olla kannatlik ennast ümbritsevate inimeste vastu.
 • Sallivus tuleb kaasa lapsepõlvest. Peab olema sõbralik ja hea teiste vastu. Salliv inimene peab oskama ilusti käituda ning tal võib olla oma arvamus asjade kohta.
 • Sallivus: sõbralikkus, kannatlikkus, korralik käitumine.
 • Sallivus: õige kasvatus, peab oskama ennast tagasi hoida, kannatlik, peab austama ennast ümbritsevaid inimesi, sõbralik. Salliv inimene on kannatlik.
 • Kannatlikkus, hea kasvatus, ausus, sõbralikkus, austus, viisakas käitumine.
 • Sallivus – tuleb olla viisakas, austada ümbritsevaid inimesi, olla kannatlik, ei tohi solvata inimesi(isegi kui sulle nad ei meeldi), aidata lähedasi(kui neil on su abi vaja), taktitundega öelda välja oma arvamus, osata kuulata ümbritsevaid inimesi, vaikida õigel hetkel(ei ütle välja kõike mis pähe tuleb) ja austada teiste arvamust.
Noortekohtumine ja head mõtted said teoks tänu  SA Archimedese poolt rahastatavale programmile. Noortekohtumiste eesmärk on soodustada Eestis elavate 11-16-aastaste erineva emakeelega noorte omavahelist suhtlemist, teineteisemõistmist ja arengut.
Noorte ideede põhjal tundub mulle, et see meil ka õnnestus.Noortejuht
Angela Ader
 


Kastani 42, Tartu                                                  Tel nr 5275668                      E-mail: taheklubi[@]gmail.com                    LOGI SISSE
Elitec