Eesti English


Uudised

01/11/2016 09:48  Karlova Teater "Veebruariöö"
 | Uudis on aegunud: 11/09/2016 08:00
Tähe Noorteklubi MTÜ korraldab väikse teatrikülastuse 8. novembril etenduse algusega 14.00

Lavastus “Veebruariöö”

Autor: Staffan Göthe
Tõlkija: Kalle Hein
Lavastaja: Finn Poulsen (Rootsi)
Kunstnik: Silver Vahtre
Muusikaline kujundus: Indrek Kalda ja Paul Kristjan Kalda
Videolahendus: Anti Veermaa
Mängivad: Ingrid Isotamm, Kärt Reemann, Andres Dvinjaninov

* Soovitatav vaatajale vanuses 6–13 a

Lavastuse tutvustus:

Ühel pimedal veebruariööl, kui õues praksub pakane ja tuuleiilid tuuseldavad ringi nagu arust ära, paistab väikese poisi toas kõik pealtnäha vaikne. See mulje aga on petlik – poisikese peas tiirlevad mõtted ringi sama kiiresti kui tuulehood akna taga ega lase kuidagi uinuda. Mõned mõtted on lõbusad ja löövad koos mänguasjadega tantsu! Teised aga on nukrad ja trotsi täis, hakkavad lausa üksteise peale urisema.

Sedasorti mõtted tulevad nii lapsi kui täiskasvanuid kimbutama siis, kui ühte päeva on kokku sattunud liiga palju kurje sõnu ja ebaõiglust. Näib, et ei jäägi muud üle kui jätta seljataha kodu ja kool ning minna otsima mõnda paremat paika, kus paistaks päike ja saaks süüa pannkooke! Lõpuks aga saavad ka põgenemismõtted lõpuni mõeldud ning nad laskuvad leebunult lapse voodiservale puhkama. Peagi haarab poisi oma kaissu uneudu ning igat masti mõtted põimuvad läbisegi-segiläbi unenäoliseks pillerpalliks.

Tunnustatud rootsi näitekirjaniku Staffan Göthe debüütteksti 1972. aastast on lavale seadnud Rootsi lavastaja Finn Poulsen, kelle käekiri on Eesti publikule tuttav mitmetest Emajõe Suveteatri, Vanemuise ja Nukuteatri (praeguse NUKU) lavastustest. 2008. aastal pärjati ta Salme Reegi nimelise auhinnaga “ausa, tugevat lavastajasõnumit levitava ning näitlejaid ergastava ja publikut mitte alahindava tõsise töö eest, mis leidis taas tõestust lavastuses „Romeo ja Signe“ Emajõe Suveteatris”. Tema lastelavastused on mitmel korral kuulunud ka Draama festivali põhiprogrammi.

Pilet 5€

Kohtade arv on piiratud.
Registreeri aadressil:
goo.gl/3XdZvF

Kastani 42, Tartu                                                  Tel nr 5275668                      E-mail: taheklubi[@]gmail.com                    LOGI SISSE
Elitec